Sprzęgła Raicam

Grupa Raicam to włoski producent części samochodowych. Specjalizuje się głównie w układzie hamulcowym. Wytwarza następujące części: klocki hamulcowe, szczęki hamulcowe, hamulec postojowy. Zajmuje się również produkcją sprzęgieł kompletnych do pojazdów.

sprzegla-RaicamWiększość fabryk działa we Włoszech. Sprzęgła Raicam wykonywane są w Ankonie. Od niedawna sprzęgła Raicam są produkowane również w Wielkiej Brytanii. Firma wytwarza sprzęgła o średnicy od 160 do 430 mm. Tym samym ich sprzęgła mogą się dopasować do różnych pojazdów. Swoich odbiorców znajdą wśród motocykli, samochodów osobowych, ale także i maszyn rolniczych czy budowlanych.

Raicam stosuje w swoich częściach surowce, które pozwalają na uzyskanie niskiego zużycia elementów w naszym samochodzie. Włoski producent zajmuje się przede wszystkim układem hamulcowym. Najpopularniejszymi ich częściami są tarcze i klocki hamulcowe. To właśnie te produkty są przeznaczone na pierwszy montaż do wybranych modeli Fiata i Forda.

Firma zwraca uwagę na to, aby ich produkty były ekonomiczne i opłacalne. Ich części są projektowane i wytwarzane z użyciem innowacyjnych technologii. Dominującą rolę produktów Raicam zdecydowanie odgrywają: bezpieczeństwo, wygoda, czas i korzystne działanie na środowisko. Dzięki stosowaniu surowców o niskim zużyciu towary tej włoskiej firmy zapewniają długi okres użytkowania.

Pomimo tego, że Raicam nie jest wielkim przedsiębiorstwem w dziedzinie sprzęgieł znajduje klientów znanych marek. Sprzęgła tej firmy są zamontowane w markach takich jak: Fiat, Audi, Nissan, Citroen czy Opel.

Jednym z najpopularniejszych modeli tego sprzęgła jest typ o średnicy 160 mm i ilości zębów 18. Model ten jest  najczęściej stosowany w samochodach osobowych średniej klasy.