Sprzęgła Exedy

sprzęgła exedy

Firma Exedy powstała w 1923 roku w Japonii. Przedsiębiorstwo nie potrzebowało zbyt wiele czasu na to, by marka Exedy stała się jednym z największych na świecie producentów sprzęgieł do samochodów osobowych, użytkowych i ciężarowych. Jakie parametry posiadają sprzęgła Exedy? 

Zacznijmy od tego, że o wysokiej jakości japońskiego producenta świadczy fakt, że marka posiada stałych odbiorców oryginalnych zestawów sprzęgła. Exedy zaopatruje m.in. takie koncerny motoryzacyjne jak Honda, Hyundai, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru oraz Toyota. Prócz fabrycznego wyposażenia pojazdów, sprzęgła od Exedy trafiają także na rynek części zamiennych.

Exedy Normal Series

Sprzęgła Exedy z tej linii produktowej przeznaczone zostały do pojazdów, które w codziennej eksploatacji zmagają się z wieloma trudnymi warunkami. Sprzęgła Exedy Normal Series z reguły trafiają do samochodów wyścigowych i sportowych. Niektóre sprzęgła z tej serii zostały wyprodukowane z wyjątkowo wytrzymałego tworzywa cerametalicznego.

Exedy Hyper Series

Te sprzęgła to najbardziej zaawansowana technologicznie grupa sprzęgieł Exedy. Do produkcji tych modeli wykorzystano specjalne włókno węglowe, które zapewnia maksymalny komfort użytkowania i niezawodność, niezależnie od warunków. Ponadto tego typu sprzęgła maksymalnie redukują poziom hałasu i wibracji podczas przenoszenia momentu obrotowego.

Sprzęgła Exedy OEM

Seria sprzęgieł OEM to nic innego jak sprzęgła Exedy przeznaczone do seryjnej produkcji samochodów. Firma Exedy stale współpracuje w wspomnianymi wyżej koncernami samochodowymi, co zdecydowanie wzbudza zainteresowanie i zaufanie klientów, którzy korzystają z oferty producenta na rynku części zamiennych.

Jak widać producent dostosował asortyment do szerokiego wachlarza pojazdów mechanicznych, przez co sprzęgła Exedy to jedne z najbardziej cenionych na ogólnoświatowym rynku części samochodowych. Kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup sprzęgła od Exedy zgodnie podkreślają, że podstawowe zalety tych sprzęgieł to m.in. wysoka jakość, zaawansowana technologia, wysoki poziom bezpieczeństwa i maksymalnie wydłużony okres bezproblemowej eksploatacji.

1 Komentarz

  1. Ciekawy artykuł, dzięki za zwrócenie uwagi na tego producenta. Następnym razem jak przyjdzie mi wymienić sprzęgło na pewno zwrócę na niego uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *