Sprzęgła Quinton Hazell

Quiton Hazell to producent części przeznaczonych na rynek samochodowy. Na początku działalności firma zajmowała się głównie dostarczaniem części, które wykorzystywane były w osprzęcie wojennym. Dziś to brytyjskie przedsiębiorstwo ukierunkowane jest przede wszystkim na części zamienne. W złotym okresie swojej działalności, czyli w latach siedemdziesiątych XX wieku Quiton Hazell sprzedawał części do ponad 150 państw na całym świecie.

qhFirma posiada rozległy asortyment swoich produktów. Zajmuje się układem hamulcowym, wydechowym, układem chłodzenia, układem kierowniczym oraz układem zapłonowym. Ponadto wytwarza części dla silnika i elektryki, zajmuje się klimatyzacją, a nawet wyposażeniem wnętrz.

Quinton Hazell oferuje też sprzęgła. Oprócz sprzęgieł kompletnych w ich asortymencie znajdziemy również produkty współpracujące: elementy sterowania sprzęgłem oraz łożysko operowe sprzęgła. W ofercie elementów sterowania sprzęgłem znajdziemy takie części jak: cylinder roboczy, pompa sprzęgła, link sprzęgła, a także sztywne i elastyczne. QH produkuje też elementy operowe sprzęgła, a należą do nich: wysprzęglik centralny, łożysko operowe i koło zamachowe.

W Polsce sprzęgła tej marki są dość popularne. W naszym kraju centrum dystrybucyjne QH znajduje się w Pruszkowie. Quinton Hazell Polska współpracuje z siecią swoich regionalnych partnerów: w Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Łodzi, Częstochowie, Rzeszowie, Lublinie, Krakowie i Żorach. Dzięki tej współpracy klienci na terenie całego kraju mogą liczyć na aktualne informacje o produktach oraz wsparcie techniczne.

Sprzęgło Quiton Hazell do średniej klasy samochodu to koszt około 400 zł. Warto jednak wiedzieć, że nie posiada łożyska operowego, bo nie ma ich w zestawie. Często produkowanym modelem jest sprzęgło o średnicy 228 mm i ilości zębów 23. Przy takim sprzęgle profil piasty wynosi 24.3. Sprzęgła Quiton Hazell z reguły mają tę samą średnicę. W zależności od konkretnego typu zmieniają się ilość zębów w sprzęgle oraz profil piasty.