Zestaw sprzęgła do aut osobowych

Zestaw sprzęgła do aut osobowych

Na chwilę obecną żywot poszczególnych podzespołów sprzęgła jest niemal taka sama. Dobry, kompletny zestaw sprzęgła od znanej i cenionej marki to uwzględnia – zawiera wszystkie istotne komponenty niezbędne do wymiany, dla których została określona identyczna trwałość. 

Podzespoły sprzęgła, które należy wymienić razem ze sprzęgłem, to tarcza dociskowa sprzęgła, tarcza sprzęgła i wyprzęgnik. Ponadto najlepsze marki oferują we zestawie także specjalistyczny smar do montażu, który ułatwia wymianę i gwarantuje idealne działanie nowo zamontowanego sprzęgła.

Tarcza dociskowa sprzęgła

Specjaliści z branży sugerują, że najlepiej zamontować tarczę dociskową sprzęgła typu XTend, która gwarantuje automatyczną kompensację zużycia. Mechanizm kompensacyjny stale rejestruje redukcję grubości powierzchni i skutecznie kompensuje odległość, obracając pierścień regulacyjny. Zapewnia to stałą równowagę sił i wydłuża żywotność, ponieważ powierzchnie mogą przyjąć większy zakres zużycia.

Łożysko pilotujące

Łożysko pilotujące, zwane także łożyskiem prowadzącym, jest w przeważającym stopniu odpowiedzialne za działanie całego systemu sprzęgła. Łożysko prowadzi wał wejściowy skrzyni biegów, co oznacza, że na skutek jego uszkodzenia lub zużycia wał może nie być odpowiednio podpierany – skutkuje to z kolei uszkodzeniem sprzęgła.

Zestaw sprzęgła – profilaktyka

Kierowco, miej świadomość tego, że nawet najwyższej jakości, od renomowanego producenta i najbardziej wytrzymałe sprzęgło podlega zużyciu roboczemu. To naturalny proces, który towarzyszy typowym częściom eksploatacyjnym w samochodzie. Dlatego zaleca się, by regularnie kontrolować stan sprzęgła oraz jego poszczególnych podzespołów.

Regularna kontrola pozwoli zaplanować ew. wymianę i zapewnić samochodowi najlepsze osiągi. Ponadto należy stosować się do zaleceń producenta względem interwałów wymian, które zostały zawarte na karcie produktu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *