Sprzęgła Renault

Renault to jeden z czołowych, francuskich producentów samochodowych. Firma istnieje od 1898 roku i obecnie zatrudnia około 110 tysięcy pracowników na całym świecie, z czego niemal połowę tylko na terytorium Francji.

W skład grupy Renault ponadto wchodzą takie marki jak Łada, czy bijąca ostatnimi czasy rekordy popularności w Europie Dacia. Wśród najpopularniejszych samochodów Renault wyróżnia się takie modele jak Renault Clio, Renault Laguna, Renault Megane oraz Renault Thalia. Samochody Renault obecne są również pod innymi nazwami w Turcji oraz Brazylii. Oprócz aut osobowych francuski koncern produkuje również ciężarówki oraz autobusy.

Od 1991 roku Renault działa na polskim rynku motoryzacyjnym. Jeszcze w tym samym roku w Polsce zaprezentowano Renault Clio I, które było pierwszym samochodem z własną nazwą zamiast kodu liczbowego. Model ten zastąpił Renault 5.

Starsze samochody Renault nie były uważane za auta bezawaryjne. Dopiero w ostatnich latach stereotyp ten zaczyna ulegać stopniowej zmianie. Dzieje się tak m.in. dzięki czynnej obecności Renault w sporcie motorowym. Wszystkie montowane części – w tym sprzęgła Renault obecnie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Niestety Renault to jeden z producentów samochodowych, który najbardziej odczuł skutki kryzysu. Od 2009 roku koncern zrezygnował z niemal 30 tysięcy pracowników, a to nadal nie koniec zwolnień. W 2012 roku tylko we Francji zarejestrowano o 20% samochodów Renault mniej w porównaniu do roku wcześniejszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *