Sprzęgła Peugeot

Peugeot to francuski producent samochodów osobowych, samochodów dostawczych, rowerów, motocykli i skuterów. Wraz z Citroenem tworzy koncern PSA.

Firma Peugeot może pochwalić się bogatą historią, która zaczyna się już w roku 1810. Wówczas Jean Pierre Peugeot założył zakłady mechaniczne w miejscowości Sochaux we Francji. W 1886 roku pod marką Peugeot stworzony został pierwszy rower. Z kolei pierwszy pojazd z silnikiem parowym zaprezentowano trzy lata później. W 1891 roku stworzono samochód z silnikiem samochodowym Daimlera i to okazało się być trafnym posunięciem. Pierwszy motocykl skonstruowano w roku 1903, a pierwszą ciężarówkę dziewięć lat później. Jeszcze w tym samym roku – 1912 otwarto jeden z największych, współcześnie działających zakładów Peugeot w Sochaux. W 1929 roku zaprezentowano Peugeota 201, który zapoczątkował serię egzemplarzy z zerem w środku, gdzie pierwsza cyfra oznacza klasę, a ostatnia serię.

W 1959 roku po raz pierwszy zaprezentowano samochód Peugeota wyposażony w silnik diesla. Dwa lata później na szczyty popularności wjechał Peugeot 404, którego łącznie sprzedano dwa miliony egzemplarzy. Co ciekawe, w latach 60 marka Peugeot uchodziła za luksusową. Wizerunek ten zmienił się na przestrzeni kolejnych 20 lat, gdy zainteresowano się produkcją niewielkich samochodów osobowych z Peugeotem 104 na czele. W roku 1976 Peugeot nabył 90% akcji Citroena dzięki czemu stworzono koncern PSA. W czerwcu 2008 roku Peugeot wyprodukował łącznie 50 milionów samochodów. Aktualnie francuski koncern obecny jest wraz z 24 zakładami produkcyjnymi na całym świecie.

Samochody Peugeota największą popularnością cieszą się w Europie. Niektórych modeli Peugeota jak Peugeota 206, Peugeota 307 czy Peugeota 407 nie specjalnie przestawiać nikomu, kto ma średnie pojęcie o motoryzacji. Głównymi mankamentami Peugeotów jest wadliwa elektryka, na którą cierpi wiele modeli. Od strony technicznej Peugeoty prezentują się bardzo dobrze, dlatego nie powinno się mieć obaw, że skrzynia biegów czy sprzęgła Peugeot będą nadawały się do szybkiej wymiany. Co prawda wiele w tym zakresie zależy od indywidualnych umiejętności kierowcy, ale części dostarczane na pierwszy montaż do samochodów Peugeota odpowiednio eksploatowane są gwarantem bezproblemowej jazdy na dystansie wielu tysięcy kilometrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *